Calculates the unit price tell which item is less expensive.
Calculates the unit price of similar products sold in different size/quantity and tell which item is less expensive.
Compares multiple items at one time, ranks the first 10 better buy items.
The shopping items can be in different unit, e.g. kg, pound and ounce.
Example:
1kg $10 vs. 1lb $3
You can even input quantity like 250*6+100.
August 23, 2025
August 23, 2025
August 22, 2025
August 20, 2025
August 18, 2025
August 15, 2025
August 15, 2025
August 14, 2025
August 13, 2025
August 13, 2025